Faculty, Staff, and Retirees

This honor roll is reflective of the 2017 fiscal year, which spanned July 1, 2016 – June 30, 2017.

Hunsberger Society ($10,000-$24,999)

S. Brock Blomberg

Weinberger Society ($5,000-$9,999)

Jill Leauber Marsteller ’78

Strassburger Society ($2,500-$4,999)

Jane A. Barth
Mary Ellen DeWane ’61
Deborah O. Nolan
Mark B. Schneider
Eugene Spencer
David T. Tobias
Victor J. Tortorelli
Lucien T. Winegar

Bomberger Society ($1,500-$2,499)

Adele P. Boyd ’53
Georgette G. Druckenmiller ’71
April C. Edwards
John H. French
Gabe Moliken
Laura Moliken
James C. Moyer
Annette Parker
Carla M. Rinde

Founder’s Club ($750-$1,499)

Maureen J. Cumpstone ’79
Peter G. Jessup
Todd P. McKinney
Rosemary R. Pall
Peter F. Perreten
Ingrid H. Zepp

Second Century Club ($250-$749)

Blanche Z. Allen ’90
Annemarie M. Bartlett
Elizabeth A. Burns ’12
Maria R. Carosella
Abbie R. Cichowski ’10
Carol Cirka
Hugh R. Clark
Robert C. Clothier III
Carol M. Dole
S. Ross Doughty ’68
Christopher E. Dunne
Nancy E. Fago ’61
Denise Finney
Mark P. Gadson
Kathryn A. Goddard
Denise M. Hartman ’93
Wendy Greenberg
Gary Hodgson, Sr.
Erin E. Hovey ’96
Rebecca E. Jaroff ’81
Judith T. Levy
Anthony L. Lobo
Teri A. Lobo
Rebecca L. Lyczak
Joyce Makoid
Yvonne G. McCarthy
Carol P. McMillin ’85
Carole L. Nienius
Heather M. O’Neill
Michael A. O’Neill
Pamela J. Panarella
Kathy Peck
Charles Rice*
Lauren M. Shanahan
James M. Sidie
Charles Stainback
Thomas S. Yencho

Ursa Major Club ($100-$249)

Beth A. Bailey
Shammah J. Bermudez
Andrea L. Bohn
Kaitlyn Boyle
James R. Buckley
William T. Burg
Donald E. Camp
Catherine Anne Chambliss
Betsy Scott Chapman
Edmond H. Clarke
Karen Clemente
Robin A. Clouser ’63
John Daggett
Ellen Marie Dawley
Robert Martin Dawley
Juan-Ramón de Arana
Paul Dempsey
Lynne Y. Edwards ’88
Del C. Engstrom
Rebecca Susan Evans
Stanley J. Exeter
Mark A. Feinberg
Roger A. Florka
Peter J. Gallagher
Stewart C. Goetz
Lisa Grossbauer
Meghan Brodie Gualtieri ’00
Melissa G. Hardin
Cindy K. Harris
Zachary J. Harris
Leah H. Joseph
Houghton Kane
Linda L. Korenkiewicz
Ray Korenkiewicz
Annette V. Lucas
Taylor Marie Manferdini ’13
Theodore R. McKenzie
Charise McKnight
Matthew Mizenko
Valerie J. Nelson ’11
Michelle A. O’Leary
Martin Parkes
Jessica Parrillo
Christian C. Rice ’98
Dana M. Roche
Hudson B. Scattergood
Kenneth L. Schaefer ’70
Michael Joseph Shelton
Jenepher Shillingford ’54
Peter Eugene Smith ’91
Erin F. Stroble ’02
Andrew R. Sturgill
Susanna A. Throop
Colette Trout
Catherine van de Ruit
Robert Viggiano
Carolyn M. Weigel
Jeffery W. Williams
Kelley A. Williams
Nelson M. Williams
Terrence D. Williams

Bear Club ($1-$99)

David J. Aipperspach
Christine K. Angermeier
Talia Marie Argondezzi
Crystal M. Bacon
Janelle Benner
Ellen M. Bernhard ’10
Carl W. Blickle
Lisa Bogdanski
Laura L. Borsdorf
Ann L. Breen
Amy S. Brink
Anthony S. Bruno
Melissa A. Bryant
Dale Cameron
Samantha Campo
Keith Cappo
Thomas J. Carroll
Robert William Caverly
Julie Choma
Margie Connor
Christopher J. Corish
Ellen L. Curcio
Maureen A. Damiano
Elizabeth L. Davidson ’82
Clifton C. Davis
R. Scott Deacle
Jacqueline R. D’Ercole
Akshaye Dhawan
Andrew C. Edwards
Jill S. Fazzini
Colleen M. Fida ’15
Alexandria Frisch
Monica L. Giancarlo
Kerry Gibson
Meredith L. Goldsmith
Christopher Guy
Kathryn A. Hagan
Holly J. Hubbs
Richard M. Huey
Patrick Hurley
Christine Iannicelli
Matthew D. Kade
Ann Karreth
Johannes Karreth
Akinori Kashiwagi
Yvon Kennon
Mary Kathryn Keppen ’05
Richard M. Kershner
Chisu Teresa Ko
Richard M. Kohn
Sarah Elizabeth Kolosky ’13
Matthew Kozusko
Jerilyn Kucharski
Clinton A. Lacy
Mary Olivia Lobo ’15
Peter J. Looft
Peter D. Luborsky
Matthew J. McGuriman
Kara L. McShane
Marc Meoli
Matthew J. Miller ’04
Michael Moronese ’15
Doris J. Moyer
Seamus Mulryan
Cale A. Nelson
Olga Nicoara
Frances C. Novack
Anisah Nu’Man
Edward Onaci
Mark W. Ouellette
Brian T. Phillips
Michele Cynthia Poruban
Ashley E. Pultorak
Robert Quigley
Michael V. Ramberg
Nathan B. Rein
Lewis A. Riley
Rebecca Roberts
Martena I. Roshon
Carol L. Royce
Brenda Samuels
Jeffery Dean Schepers
Patricia R. Schroeder ’74
Nicholas A. Scoville
David N. Seidman
E. Jane Shinehouse ’52
James Gregory Shuttlesworth ’97
Jacqueline M. Sierzega
Diane Skorina
Kevin Small
Sarah Smart
Kelly D. Sorensen
Suzanne B. Sparrow
John Spencer
Ruth E. Sprague
James A. Steele
Michele Steinmetz
Ray E. Stitt
Annparke Sullivan
Jordan Frederick Toy
Joseph W. Trump
Michelle N. Vande Berg
Ann Marie Veca Schilling
Jon Volkmer
Richard L. Wallace
Margaret M. White
Eric Williamsen
Jeffrey R. Wolfe
Jennifer M. Wolfe
Louise Woodstock
Alyssa Michelle Worrilow ’10
Lauren Wynne

* denotes deceased